Jesteś tutaj    /   Wydawnictwo Jung-off-ska     Drukuj

Patroni Honorowi
 

 

Biblioteka Narodowa

 

Instytut Książki

 

Polski Komitet Olimpijski

 

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

 


"35 maja albo jak Konrad pojechał konno do mórz południowych"

Wydawnictwo Jung-off-ska przedstawia klasykę literatury dziecięcej z pięknymi ilustarcjami Joanny Rusinek:

Premiera: 14 marca 2018r.

                                                Erich Kästner

35 maja albo jak Konrad pojechał konno do mórz południowych”

Nie ma rzeczy niemożliwych. Nawet, gdy dostajesz w szkole zadanie napisania wypracowania o morzach południowych, a nigdy tam nie byłeś. Przecież wystarczy, aby był 35 maja w czwartek. Seria nieprzypadkowych zdarzeń, bo 35 maja nic nie dzieje się przypadkiem, doprowadziła do wielkiej wyprawy trzech podróżników przez starą szafę do mórz południowych. Konrad ze stryjem Rabarbarem i czarnym koniem Negro Kaballo wczesnym popołudniem rozpoczęli swoją niesamowitą podróż. Ich przygody były czasami przerażające, czasami zabawne, czasami niebezpieczne, czasami pouczające, ale wszystkie pasjonujące. Całe szczęście, że Konrad zdążył wrócić do domu przed kolacją. I napisać wypracowanie o morzach południowych do szkoły.

Książka dostępna również w wersji limitowanej – z audiobookiem w mistrzowskim wykonaniu Piotra Fronczewskiego.

Wiek: 8-11 lat

O autorze:

Erich Kästner – niemiecki pisarz, satyryk, poeta, urodzony na przełomie XIX i XX wieku, zajmuje ważne miejsce w światowej literaturze dla dzieci i młodzieży. Kto z dorosłych czytelników nie zna historii Emila z powieści Emil i detektywi, czy dwóch bliźniaczek Mani i Ani, kto nie pamięta przygód Michałka mieszczącego się w pudełku od zapałek, ilu z nas wzruszało się przy Latającej klasie? Erich Kästner odznaczony Medalem im. Hansa Christiana Andersena, udowodnił, że dobra literatura wygrywa z czasem, a pewne wartości nigdy się nie starzeją. Z życia Ericha Kästnera do jego powieści przedostała się ukochana mama fryzjerka, miłość do makaronu z szynką i zamiłowanie do pisania listów oraz kartek pocztowych. Przed i podczas II wojny światowej jego twórczość, ze względu na antynazistowskie poglądy autora, była zakazana w Niemczech. Do dziś jego książki zostały przetłumaczone aż na 59 języków. Duża część z nich została sfilmowana, niektóre kilkakrotnie.

 „35 maja albo jak Konrad pojechał konno do mórz południowych” - materiały     prasowe

 

Posłuchajcie fragmentu audiobooka w wykonaniu Piotra Fronczewskiego: TUTAJ

Książka wraz z audiobookiem dostępna TUTAJ

 


 

 

Więcej informacji:

http://jungoffska.pl
https://pl-pl.facebook.com/Jungoffska

Polecamy

Książki Ireny Koźmińskiej i Elżbiety Olszewskiej pt. "Wychowanie przez czytanie" i "Z dzieckiem w świat wartości"

 

Patronaty

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET