Jesteś tutaj    /   Wydawnictwo Jung-off-ska     Drukuj

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

 


Audiobook "Detektyw Blomkvist i Rasmus, Rycerz Białej Róży

Wydawnictwo Jung-off-ska przedstawia kolejną część przygód Detektywa Blomkvista:

Premiera: 23.11.2016

                           Astrid Lindgren

„Detektyw Blomkvist i Rasmus, Rycerz Białej Róży"

„Detektyw Blomkvist i Rasmus, rycerz Białej Róży” to kolejna część przygód trójki przyjaciół z miasteczka Lillköping. To najbardziej sensacyjna historia z całego cyklu, pełna akcji i napięcia. Zarazem najpoważniejsza część, dotycząca szpiegostwa i bezwzględnej walki o nowoczesne technologie. Świat dorosłych jest pełen przemocy i chciwości, z nim muszą zmierzyć się nastolatki, pokonać go sprytem i wyobraźnią, której brakuje przestępcom. Ale nawet w tak trudnych okolicznościach potrafią zachować radość życia, optymizm i energię. Sporo fermentu wnosi postać pięcioletniego Rasmusa, uroczego i irytującego zarazem, stanowiącego kontrast zarówno dla postaci wyrachowanych przestępców, jak i dla nastoletnich bohaterów. Bo jak to u Astrid Lindgren nie brakuje w książce humoru, ciekawych spostrzeżeń i dowcipnych dialogów.

Wiek: 8-13 lat

O autorce:

Astrid Lindgren stworzyła niezwykłą galerię łobuziaków, którzy na stałe weszli do żelaznego kanonu dziecięcej literatury. Kto nie zna albo przynajmniej nie słyszał o Pippi Pończoszance, dzieciach z Bullerbyn, Emilu ze Smalandii, braciach Lwie Serce, czy Karlssonie z Dachu? W ciągu prawie czterdziestu lat napisała i wydała czterdzieści książek, za które otrzymała szereg nagród oraz … własną planetoidę – w 1995 roku rosyjska Akademia Nauk nazwała jej imieniem nowo odkrytą asteroidę. Od tego czasu sama siebie nazywała „Asteroid Lindgren”. Nigdy nie lubiła poważnych rozpraw dotyczących jej twórczości, nie odnosiła się do żadnych modeli wychowawczych, jej zdaniem powinnością dzieci jest przede wszystkim dobra zabawa, a poprzez zabawę – poznawanie świata.
Książki pisała albo w łóżku w mieszkaniu w Sztokholmie, albo na balkonie domku w Furusund. Dzień zaczynała zawsze od dwóch kanapek z serem pleśniowym i marmoladą (to połączenie sera i dżemu jest charakterystyczne dla kuchni szwedzkiej). Potem pracowała aż do lunchu, po którym udawała się na spacer a po nim na krótką drzemkę. Taki rytm zachowała aż do końca. Zmarła w 2001 roku, mając 94 lata. W uroczystościach pogrzebowych wybitnej pisarki uczestniczyli król Szwecji Karol Gustaw XVI i królowa Silvia.
Od prawie siedemdziesięciu lat książki Astrid Lindgren zachwycają i uczą: jak być wolnym, odważnym i zarazem uczciwym. Sukces tych książek nie jest przypadkowy. Humor, ciekawa, dynamiczna akcja, barwne postacie – to wyróżniki stylu Astrid Lindgren, których nie brakuje również w cyklu powieści o detektywie Blomkviście.

 „Detektyw Blomkvist i Rasmus, Rycerz Białej Róży" - materiały prasowe

 


 

 

WIęcej informacji:

http://jungoffska.pl
https://pl-pl.facebook.com/Jungoffska

 

Polecamy

25% rabatu na książki:
"Wszystkie dzieci są zdolne"
"Cyfrowa demencja"
"Poza dobrem i złem"

25% rabatu
na „Wychowywanie chłopców"
S. Biddulpha

Książka Ireny Koźmińskiej i Elżbiety Olszewskiej pt. "Wychowanie przez czytanie"

PatronatyProjekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET