Jesteś tutaj    /   Generacje - Kreacje 2014    /   Generacje – Kreacje    Drukuj

Patroni Honorowi

kampanii czytania
 

Biblioteka Narodowa

 

Instytut Książki

 

Polski Komitet Olimpijski

 

Kampanię społeczną

„Cała Polska czyta dzieciom”

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 Patronaty Fundacji

 

Projekt dla przedszkoli
„Magiczna moc bajek”
 

Fundacja Zaczytani.org

 


„Generacje – Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń”

Wypowiedzi uczestników projektu „Generacje – Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń”.

Dzieci:

Projekt „Generacje – Kreacje” jest bardzo fajny. Możemy ciekawie spędzić czas i nauczyć się wielu nowych rzeczy. Lubię wszystkie zajęcia!

Poznałem dużo wartościowych ludzi.

Chciałabym, aby panie seniorki wyjeżdżały z nami na wakacje.

Teraz mam lepszy kontakt ze starszymi osobami. Dowiedziałam się, jak mogę w inny sposób spędzić czas z moimi dziadkami.

Podoba mi się, że seniorki są dla nas dobre i cierpliwe, to nasze przyjaciółki. Wszystkie zajęcia bardzo mi się podobają, są dla mnie dużym urozmaiceniem.

Warsztaty są bardzo ciekawe. W dniu kiedy się odbywają, staram się wszystko zrobić wcześniej, aby móc w nich uczestniczyć.

Bardzo lubię teatr i muzykę, podobają mi się też zajęcia plastyczne. Seniorki i panie prowadzące warsztaty bardzo nam we wszystkim pomagają. Często się razem śmiejemy. Polubiłam książki. Muszę przyłożyć się w tym roku do nauki, ponieważ chciałabym zdać do dobrego gimnazjum. Ostatnio wzięłam udział w konkursie recytatorskim i dostałam się do finału.

Najbardziej spodobały mi się zajęcia multimedialne, na których stworzyliśmy filmy animowane. Polubiłem wyjścia do teatru.  Fajne są też wycieczki, ponieważ możemy się bawić, grać w piłkę, skakać i pokonywać przeszkody.

Wszystko jest inne i ciekawe, są miłe panie. Na początku trochę bałam się tych spotkań, ale teraz już się ich nie boję, czekam na nie z niecierpliwością! Przestałam się martwić, że coś mi się nie uda. Poczułam się ważna. W projekcie „Generacje – Kreacje” nie ma ocen i  to jest super.

 

Seniorzy:

Uczestnictwo w „Generacjach – Kreacjach” to dla mnie wyzwanie. Muszę wyjść z domu, zadbać o siebie. Spotkania z dziećmi i koleżankami zawsze sprawiają mi dużo radości i wiele mnie nauczyły.

Projekty takie jak ten są bardzo potrzebne, dużo dają dzieciom i seniorom. Jestem wychowanką domu dziecka i wspominam ten czas bardzo źle. „Generacje – Kreacje” są wielkim wsparciem dla najmłodszych, jak również dla mnie. Czasem bywają trudniejsze chwile, ale rozumiemy się świetnie. Pokochałam te dzieci.

Bardzo się cieszę, że będąc na emeryturze mam możliwość pomagać dzieciom i sobie. Lubię tworzyć, a różnorodność warsztatów w projekcie jest imponująca. Ponadto wyjścia do teatru, wycieczki, koncerty, to jest to, co lubię! Czuję, że się rozwijam.

Jestem wychowankiem domu dziecka. Mam wspaniałą rodzinę. Pragnę dać coś od siebie dzieciom, których sytuację doskonale rozumiem. Może spłacam dług?

Lubię rozmowy z tymi maluchami.

Nigdy nie myślałam, że będę mogła coś zrobić dla dzieci z domu dziecka. Wychowałam się w takim miejscu i nie wspominam tego okresu dobrze. Wydaje mi się, że wiem jak pomóc takim dzieciom i robiąc to, jednocześnie pomagam sobie. Na warsztatach dużo się dzieje. Tworzenie jest trudne, ale daje wielką satysfakcję i odwagę.

Okazuje się, że nie jestem aż takim antytalentem plastycznym, jak myślałem przez całe życie.

Uczestnictwo w projekcie jest dla mnie czymś nowym, ale doskonale na mnie wpływa. Od kilku lat jestem sama i to, że mogę robić coś dla innych, okazało się wsparciem dla mnie samej. Muszę zaplanować dzień, zmobilizować się do wyjścia. Dobra organizacja i sympatyczna atmosfera podniosły mnie na duchu i dodały odwagi.

Nie mam własnych wnuków. Dzieci to energia, której do tej pory nie doświadczyłam. Czuję się potrzebna. Kontakt jest dobry dla obu stron.

Dla mnie projekt jest wielką zmianą w moim życiu. Spotkałam się z wieloma osobami, z którymi się zaprzyjaźniłam. Poznałam dwóch chłopców – braci, do których przychodzę również poza zajęciami projektowymi. Udało mi się nawet zdobyć pozwolenie, aby chłopcy mogli przychodzić do mojego domu w weekendy. To jest piękne i nadaje mojemu życiu sens. Jestem szczęśliwa, że biorę udział w „Generacjach – Kreacjach”, ponieważ jest tu wspaniała atmosfera i dzieje się wiele dobrych rzeczy.

Polecamy

Drugi tom bestsellerowych opowiadań
o ważnych sprawach

15 opowiadań o tym,
co w życiu najważniejsze

 

Do czytania
od pierwszego dnia życia dziecka!

Polska premiera
bestselleru "Goodnigt Moon"

Cytat miesiąca

Czytać to bardziej żyć,
to żyć intensywniej. 

Carlos Ruiz Zafón, Cień wiatru
 

Polityka prywatności
Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET