Jesteś tutaj    /   Generacje - Kreacje 2014    Drukuj

Patroni Honorowi

kampanii czytania
 

Biblioteka Narodowa

 

Instytut Książki

 

Polski Komitet Olimpijski

 

Kampanię społeczną

„Cała Polska czyta dzieciom”

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 Patronaty Fundacji

Chojnice Fantasy Days
21-22 września 2019 r. 
 

Projekt dla przedszkoli
„Magiczna moc bajek”
 

II Festiwal Nauczycieli
 

Fundacja Zaczytani.org

 


„Generacje – Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń” 2014

Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Grupy Lotos wiosną 2014 roku ruszyła piąta już edycja wielomiesięcznego projektu „Generacje – Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń”, który integruje dzieci z Domów Dziecka i seniorów z Uniwersytetu III Wieku we wspólnych działaniach twórczych. W obecnej edycji projektu udział biorą trzy miasta: Kraków, Toruń i Łódź, w których aktywnie działają Koordynatorzy kampanii  społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Projekt „Generacje – Kreacje” ma na celu integrację oraz aktywizację dwóch marginalizowanych grup społecznych i wiekowych,  rozbudzenie trwałych zainteresowań kulturalnych, naukę odbioru i tworzenia kultury i sztuki, także za pomocą multimediów. Ważnym aspektem projektu jest ukazanie dzieciom z Domów Dziecka innych postaw życiowych, niż te, które znają ze swoich rodzinnych domów, wzbogacenie oferty spędzania wolnego czasu, a także zachęcenie seniorów do wolontariatu.

W Krakowie uczestnicy projektu biorą obecnie udział  we wspólnych warsztatach tworzenia książek. Zainicjowane zostały również warsztaty multimedialne, dzięki którym seniorzy i wychowankowie Centrum Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych „Parkowa” uczą się korzystać z wolnych zasobów internetowych. Seniorzy i dzieci zintegrowali się w trakcie wspólnej gry na terenie filii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie -  „Arteteki”.

W Toruniu studenci Uniwersytetu III Wieku wraz z dziećmi wybrali się do teatru „Baj Pomorski” i uczestniczyli w spotkaniu z Edytą Jungowską. Obie grupy biorą udział w warsztatach plastycznych, dzięki którym wzajemnie się poznają i nawiązują przyjaźnie.

W Łodzi dzieci i seniorzy udali się na wyjazd integracyjny, gdzie wspólnie spędzili czas przy ognisku, bawiąc się i śpiewając. Uczestnicy odwiedzili również wspólnie ogród botaniczny. Obie grupy zakończyły już warsztaty plastyczne i są w trakcie zajęć odkrywających przed nimi tajemnice multimediów.

Obecna edycja projektu „Generacje – Kreacje” potrwa do końca roku. W każdym z miast seniorzy i dzieci zagrają w przedstawieniu finałowym wspólnie przygotowanym pod okiem instruktorów.

 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Grupy Lotos.

 

Grantodawca

 

Darczyńca

 

Kontakt dla mediów:

Karolina Kolwas, mail: kkolwas@cpcd.pl

tel. 22 648 38 91

 

Kontakty do Koordynatorów Projektu:

Toruń - Barbara Rogalska, telefon kontaktowy: 663 335 589,
mail: barbara_rogalska@wp.pl

Kraków - Agnieszka Bubka – Sagan, telefon kontaktowy: 600 476 793,
mail: bubkasagan@gmail.com

Łódź - Barbara Baklińska, telefon kontaktowy: 600 105 942,
mail: barbados22@poczta.onet.pl

"Generacje - Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń"

Zapraszamy do posłuchania piosenki, którą w ramach projektu Generacje – Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń stworzyli seniorzy i dzieci z Krakowa.

Piosenka uczestników projektu 

„Generacje – Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń”

A oto doniesienia z miast, gdzie od kilku miesięcy trwa program Generacje-Kreacje, dzięki któremu zawiązują się przyjaźnie, odkrywane są talenty i można świetnie się bawić, bez względu na wiek.

Kraków: www.facebook.com/generacje.kreacje.krakow
Łódź:www.facebook.com/pages/Generacje-Kreacje-0Łódź
Toruń: www.facebook.com/GeneracjeKreacjeTorun

„Generacje – Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń”

Generacje – Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń  to projekt, który połączył więzami przyjaźni dziesiątki dzieci z domów dziecka i seniorów. A co mówią o nim sami uczestnicy z Łodzi, Krakowa, Torunia?  Oto niektóre wypowiedzi.  

Finał Projektu. Materiały dla mediów

W tym panelu znajdą Państwo informacje prasowe dotyczące zakończenia projektu "Generacje - Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń" w Krakowie, Łodzi i Toruniu.

Polecamy

Drugi tom bestsellerowych opowiadań
o ważnych sprawach

15 opowiadań o tym,
co w życiu najważniejsze

 

Do czytania
od pierwszego dnia życia dziecka!

Polska premiera
bestselleru "Goodnigt Moon"

Cytat miesiąca

Czytać to bardziej żyć,
to żyć intensywniej. 

Carlos Ruiz Zafón, Cień wiatru
 

Polityka prywatności
Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET