Jesteś tutaj    /   Generacje - Kreacje 2014    Drukuj

Patroni Honorowi

kampanii czytania
 

Biblioteka Narodowa

 

Instytut Książki

 

Polski Komitet Olimpijski

 

Kampanię społeczną

„Cała Polska czyta dzieciom”

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 Patronaty Fundacji

Ogólnopolski Cykl Pikników -  MyMamy.pl  
 

Film na podstawie książki 
A. Onichimowskiej „Dzień czekolady”

W kinach od 31 maja!
 

Fundacja Zaczytani.org

 


„Generacje – Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń” 2014

Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Grupy Lotos wiosną 2014 roku ruszyła piąta już edycja wielomiesięcznego projektu „Generacje – Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń”, który integruje dzieci z Domów Dziecka i seniorów z Uniwersytetu III Wieku we wspólnych działaniach twórczych. W obecnej edycji projektu udział biorą trzy miasta: Kraków, Toruń i Łódź, w których aktywnie działają Koordynatorzy kampanii  społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Projekt „Generacje – Kreacje” ma na celu integrację oraz aktywizację dwóch marginalizowanych grup społecznych i wiekowych,  rozbudzenie trwałych zainteresowań kulturalnych, naukę odbioru i tworzenia kultury i sztuki, także za pomocą multimediów. Ważnym aspektem projektu jest ukazanie dzieciom z Domów Dziecka innych postaw życiowych, niż te, które znają ze swoich rodzinnych domów, wzbogacenie oferty spędzania wolnego czasu, a także zachęcenie seniorów do wolontariatu.

W Krakowie uczestnicy projektu biorą obecnie udział  we wspólnych warsztatach tworzenia książek. Zainicjowane zostały również warsztaty multimedialne, dzięki którym seniorzy i wychowankowie Centrum Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych „Parkowa” uczą się korzystać z wolnych zasobów internetowych. Seniorzy i dzieci zintegrowali się w trakcie wspólnej gry na terenie filii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie -  „Arteteki”.

W Toruniu studenci Uniwersytetu III Wieku wraz z dziećmi wybrali się do teatru „Baj Pomorski” i uczestniczyli w spotkaniu z Edytą Jungowską. Obie grupy biorą udział w warsztatach plastycznych, dzięki którym wzajemnie się poznają i nawiązują przyjaźnie.

W Łodzi dzieci i seniorzy udali się na wyjazd integracyjny, gdzie wspólnie spędzili czas przy ognisku, bawiąc się i śpiewając. Uczestnicy odwiedzili również wspólnie ogród botaniczny. Obie grupy zakończyły już warsztaty plastyczne i są w trakcie zajęć odkrywających przed nimi tajemnice multimediów.

Obecna edycja projektu „Generacje – Kreacje” potrwa do końca roku. W każdym z miast seniorzy i dzieci zagrają w przedstawieniu finałowym wspólnie przygotowanym pod okiem instruktorów.

 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Grupy Lotos.

 

Grantodawca

 

Darczyńca

 

Kontakt dla mediów:

Karolina Kolwas, mail: kkolwas@cpcd.pl

tel. 22 648 38 91

 

Kontakty do Koordynatorów Projektu:

Toruń - Barbara Rogalska, telefon kontaktowy: 663 335 589,
mail: barbara_rogalska@wp.pl

Kraków - Agnieszka Bubka – Sagan, telefon kontaktowy: 600 476 793,
mail: bubkasagan@gmail.com

Łódź - Barbara Baklińska, telefon kontaktowy: 600 105 942,
mail: barbados22@poczta.onet.pl

"Generacje - Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń"

Zapraszamy do posłuchania piosenki, którą w ramach projektu Generacje – Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń stworzyli seniorzy i dzieci z Krakowa.

Piosenka uczestników projektu 

„Generacje – Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń”

A oto doniesienia z miast, gdzie od kilku miesięcy trwa program Generacje-Kreacje, dzięki któremu zawiązują się przyjaźnie, odkrywane są talenty i można świetnie się bawić, bez względu na wiek.

Kraków: www.facebook.com/generacje.kreacje.krakow
Łódź:www.facebook.com/pages/Generacje-Kreacje-0Łódź
Toruń: www.facebook.com/GeneracjeKreacjeTorun

„Generacje – Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń”

Generacje – Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń  to projekt, który połączył więzami przyjaźni dziesiątki dzieci z domów dziecka i seniorów. A co mówią o nim sami uczestnicy z Łodzi, Krakowa, Torunia?  Oto niektóre wypowiedzi.  

Finał Projektu. Materiały dla mediów

W tym panelu znajdą Państwo informacje prasowe dotyczące zakończenia projektu "Generacje - Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń" w Krakowie, Łodzi i Toruniu.

 

Kalendarium kampanii
styczeń - sierpień 2019

Polecamy

Do czytania
od pierwszego dnia życia dziecka!

 

Drugi tom bestsellerowych opowiadań
o ważnych sprawach

15 opowiadań o tym,
co w życiu najważniejsze

 

Polska premiera
bestselleru "Goodnigt Moon"

Przygody Detektywa Blomkvista

Cytat miesiąca


 

Polityka prywatności
Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET