Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   Kajetan Kajetanowicz wspiera kampanię czytania!    Drukuj

Patroni Honorowi

kampanii czytania
 

 

Biblioteka Narodowa

 

Instytut Książki

 

Polski Komitet Olimpijski

 

 

Kampanię społeczną

"Cała Polska czyta dzieciom"

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

 


Kajetan Kajetanowicz wspiera kampanię czytania!

 fot. Darek Kawka

Kajetan Kajetanowicz, Rajdowy Mistrz Europy w trzech kolejnych latach - 2015, 2016, 2017 - przekazuje na aukcję charytatywną  na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” swoje wielkie trofeum – Puchar z Mistrzostw Europy w 2016 roku. Dochód ze sprzedaży zwycięskiego pucharu na aukcji wesprze działania Fundacji.
Kajetan Kajetanowicz przyjął także zaproszenie, by zostać Ambasadorem Fundacji i kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Uroczyste pasowanie Mistrza nastąpi podczas Jubileuszowego Balu Charytatywnego „Cała Polska czyta dzieciom”, który odbędzie się 21 października br. w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

Sam Mistrz tak skomentował przekazanie Pucharu:

Od roku współpracuję z Fundacja „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom” i szczególnie teraz, gdy sam zostałem ojcem, doceniam jej pracę na rzecz mądrego wychowania dzieci. Dlatego z pełnym przekonaniem i radością przekazuję jeden z trzech najcenniejszych trofeów w mojej dotychczasowej karierze, za zdobycie Rajdowego Mistrzostwa Europy 2016, na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Życzę, by dochód z jego licytacji pomógł Fundacji kontynuować i rozwijać jej misję. Czytanie rozwija język, myślenie i wyobraźnię. To przydaje się nawet w moim rzadkim zawodzie kierowcy rajdowego: dobra i precyzyjna komunikacja z pilotem i zespołem, umiejętność sprawnego myślenia, wyobraźnia decydują nie tylko o sukcesie, ale często – o życiu. Czytanie decyduje o jakości życia każdego z nas. Dlatego namawiam wszystkich rodziców – czytajcie dzieciom 20 minut dziennie. Codziennie!

 Polityka prywatności
Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET