Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   Kalendarium kampanii czytania na sierpień 2017    Drukuj

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

 


Kalendarium kampanii czytania na sierpień 2017

• Kontynuujemy akcję „Lato z książką”. Proponujemy organizowanie Czytania na trawiePodchodów literackichMaratonów czytelniczychCzytania w namiocie itp. W razie deszczowej pogody – układajmy krzyżówki z tytułów książek, nazwisk autorów lub bohaterów, zabawmy się w literackie kalambury i … czytajmy, czytajmy, czytajmy.

• 14 sierpnia urodziła się Julia Hartwig, poetka, reporterka, eseistka, autorka bajek dla dzieci. Poczytajmy jej utwory: Z niedalekich podróżyPożegnania, Jaś i Małgosia, Przygody Poziomki , Tomcio PaluchApollinaire, Pan Nobo, Wielki pościg (powieść dla młodzieży), Wolne ręceZguba MichałkaDwoistość, CzuwanieWiersze wybrane, Powroty  i inne.

•  25 sierpnia  urodził się Gustaw Morcinek - prozaik, publicysta, pisarz i działacz społeczny związany ze Śląskiem, autor książek dla dzieci i młodzieży o tematyce górniczej, m.in. Łysek z pokładu Idy, Zabłąkane ptaki, Przedziwna historia o zbójniku Ondraszku.

• W sierpniu proponujemy nauczycielom oraz Liderom i Koordynatorom kampanii CPCD przygotowania do realizacji programu „Czytające Szkoły”/„Czytające Przedszkola” w nowym roku szkolnym. Polecamy książkę Ireny Koźmińskiej i Elżbiety Olszewskiej Wychowanie przez czytanie, a także zachęcamy do zapoznania się z raportem z badań efektów programu Czytania w szkołach i przedszkolach, dostępnego na www.calapolskaczytadzieciom.pl/badania.

 

Polecamy

25% rabatu na książki:
"Wszystkie dzieci są zdolne"
"Cyfrowa demencja"
"Poza dobrem i złem"

25% rabatu
na „Wychowywanie chłopców"
S. Biddulpha

Książka Ireny Koźmińskiej i Elżbiety Olszewskiej pt. "Wychowanie przez czytanie"

PatronatyProjekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET