Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   Kalendarium kampanii czytania na lipiec    Drukuj

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

 


Kalendarium kampanii czytania na lipiec

• Prosimy o nadsyłanie do 19 lipca prac na Konkurs na najlepiej przeprowadzoną kampanię czytaniaRegulamin i formularze konkursowe dostępne są na stronie: http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/konkurs-cpcd-2016-2017

• Akcja „Lato z książką”. Zapraszamy do jej realizacji biblioteki, domy kultury, zaprzyjaźnione hufce ZHP i ZHR. Zachęcamy, by rodzice na rodzinnych wakacjach oraz wychowawcy na wszystkich koloniach, półkoloniach i obozach czytali dzieciom. Na wakacje proponujemy powieści: Afrykę Kazika, Benedykta i Jana, Dziadka i niedźwiadka – Łukasza Wierzbickiego; Białą żyrafę Lauren ST. John; Lotnika Eoina Colfera; Moje Bullerbyn (oraz kolejne części: Kolczyki Selmy, Dziewczynka z fotografii) - Barbary Gawryluk; Psa, który biegł ku gwieździe - Henninga Mankella, Co tam u Ciumków? (oraz pozostałe tytuły z serii) oraz Tajemnicę człowieka z blizną  - Pawła Beręsewicza;  Niedokończony eliksir nieśmiertelności – Katarzyny Majgier;  książki Zielony i Nikt oraz Nikt i gadające drzewo - Małgorzaty Strzałkowskiej. Więcej propozycji na stronach internetowych Fundacji: www.calapolskaczytadziciom.pl (Złota Lista) i www.rodzinneczytanie.pl (Przewodnik po dobrych książkach).

• 2 lipca obchodzimy rocznicę urodzin Wisławy Szymborskiej – poetki, laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1996 roku. Poczytajmy jej mądre  wiersze. Można też sięgnąć po jej zabawne Limeryki i Moskaliki, a także – korzystając z wzorów poetki – próbować tworzyć własne. Świetna, wakacyjna zabawa!

• 3 lipca to rocznica urodzin Franza Kafki. Przeczytajmy starszym dzieciom jego dramaty lub/i opowiadania.

• 9 lipca urodził się Stanisław Pagaczewski, prozaik, dziennikarz, autor utworów dla dzieci i młodzieży, m.in. cyklu przygód profesora Baltazara Gąbki i Wawelskiego Smoka oraz książek Zielona wędrówka, Gospoda pod Upiorkiem, Bzdurki dla córki.

• 18 lipca jest rocznicą urodzin Williama Makepeace Thackeray’a - pisarza angielskiego, dziennikarza i satyryka, autora m.in. powieści Targowisko próżności, oraz Pierścień i róża.

• 24 lipca urodziła się Jean Webster - pisarka amerykańska, autorka popularnych powieści dla dziewcząt Tajemniczy opiekun, Kochany wrogu, To właśnie Patty. Wprawdzie jej książki opisują dawno minione czasy i obyczaje, ale rozczytanym czytelniczkom mogą przypaść do gustu np. sercowe perypetie wychowanki domu dziecka (Tajemniczy opiekun).

 

Polecamy

25% rabatu na książki:
"Wszystkie dzieci są zdolne"
"Cyfrowa demencja"
"Poza dobrem i złem"

25% rabatu
na „Wychowywanie chłopców"
S. Biddulpha

Książka Ireny Koźmińskiej i Elżbiety Olszewskiej pt. "Wychowanie przez czytanie"

PatronatyProjekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET