Jesteś tutaj    /   Kampania czytania CPCD    /   Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom    /   Łapy    Drukuj

Patroni Honorowi

kampanii czytania
 

Biblioteka Narodowa

 

Instytut Książki

 

Polski Komitet Olimpijski

 

Kampanię społeczną

„Cała Polska czyta dzieciom”

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 Patronaty Fundacji

 

Projekt dla przedszkoli
„Magiczna moc bajek”
 

Fundacja Zaczytani.org

 


Łapy
 
Data: 2 - 5 czerwca 2014 r.

Miejsce imprezy:
Urząd Miejski w Łapach
ul. Gen. Wł. Sikorskiego 24, 18-100 Łapy

Czas trwania imprezy: 10:00 - 11:00

Impreza zamknięta.
 
Organizator:

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy
tel. 85 715 23 49  
www.bibliotekalapy.pl

Anna Muszyńska
tel. 85 715 23 49
oddzbibllapy5@wp.pl
www.bibliotekalapy.pl

 

 

Opis wydarzenia:

O godz. 9.50 odbędzie się zbiórka uczestników przed biblioteką. Dzieci przebrane za znane postaci książkowe niosąc transparent z napisem Cała Polska czyta dzieciom wezmą udział w Paradzie bajkowej. Przejdą przez miasto śpiewając piosenki o książkach oraz rozdając ulotki promujące czytanie .
Po dotarciu na miejsce - do Urzędu Miejskiego w Łapach - odbędzie się czytanie Lokomotywy Juliana Tuwima przez Burmistrza oraz współpracowników. Następnie dzieci wyruszą na wycieczkę po urzędzie.

 

Relacja z wydarzenia:

Lubimy czytać!  XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Łapach

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy po raz kolejny włączyła się w realizację projektów inicjowanych m.in. przez Fundację ABC XXI "Cała Polska czyta dzieciom", których autorzy podkreślają kluczową rolę wczesnych kontaktów małego dziecka z książką

 i biblioteką.

Tegoroczna edycja trwała od 02.06 do 05.06, podczas której w głośnych i barwnych pochodach dzieci z łapskich placówek: Przedszkola Nr 1, Przedszkola Nr 2, Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 2 przechodziły ulicami miasta  przebrane za postaci bajkowe śpiewały piosenki i wykrzykiwały hasła: ,,Lubimy czytać!” i ,,Łapy czytają!”.

Końcowym etapem przemarszu był Urząd Miejski w Łapach. Podekscytowani uczestnicy przekroczyli jego próg i od razu zostali miło powitani przez panie pracujące w Urzędzie. Naszą przewodniczką była pani Urszula Romualdowska – pracownik Referatu ds. promocji. Dzieci wysłuchały utworu Juliana Tuwima ,,Lokomotywa” w interpretacji: Burmistrza Łap pana Wiktora Brzosko, zastępcy burmistrza pana Krzysztofa Gołaszewskiego, sekretarz gminy pani Urszuli Jabłońskiej oraz pani Urszuli Romualdowskiej. Następnie wyruszyły na wycieczką poznając poszczególne Działy i ich pracowników. W Urzędzie Stanu Cywilnego panie opowiedziały o tym jak przebiega ślub cywilny, każdy mógł przymierzyć łańcuch z orłem i kamieniami - insygnia władzy Urzędnika Stanu Cywilnego oraz wysłuchać Marsz Mendelsona.

Na pamiątkę pobytu w Urzędzie Miejskim uczestnicy zostali obdarowani łakociami                  i sympatycznymi wiatraczkami, które okazały się nie lada atrakcją.
 

Polecamy

Drugi tom bestsellerowych opowiadań
o ważnych sprawach

15 opowiadań o tym,
co w życiu najważniejsze

 

Do czytania
od pierwszego dnia życia dziecka!

Polska premiera
bestselleru "Goodnigt Moon"

Cytat miesiąca

Czytać to bardziej żyć,
to żyć intensywniej. 

Carlos Ruiz Zafón, Cień wiatru
 

Polityka prywatności
Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET