Jesteś tutaj    /   Kampania czytania CPCD    /   Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom    /   Łapy    Drukuj

Patroni Honorowi

kampanii czytania
 

Biblioteka Narodowa

 

Instytut Książki

 

Polski Komitet Olimpijski

 

Kampanię społeczną

„Cała Polska czyta dzieciom”

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 Patronaty Fundacji

Ogólnopolski Cykl Pikników -  MyMamy.pl  
 

Film na podstawie książki 
A. Onichimowskiej „Dzień czekolady”

W kinach od 31 maja!
 

Fundacja Zaczytani.org

 


Łapy
 
Data: 2 - 5 czerwca 2014 r.

Miejsce imprezy:
Urząd Miejski w Łapach
ul. Gen. Wł. Sikorskiego 24, 18-100 Łapy

Czas trwania imprezy: 10:00 - 11:00

Impreza zamknięta.
 
Organizator:

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy
tel. 85 715 23 49  
www.bibliotekalapy.pl

Anna Muszyńska
tel. 85 715 23 49
oddzbibllapy5@wp.pl
www.bibliotekalapy.pl

 

 

Opis wydarzenia:

O godz. 9.50 odbędzie się zbiórka uczestników przed biblioteką. Dzieci przebrane za znane postaci książkowe niosąc transparent z napisem Cała Polska czyta dzieciom wezmą udział w Paradzie bajkowej. Przejdą przez miasto śpiewając piosenki o książkach oraz rozdając ulotki promujące czytanie .
Po dotarciu na miejsce - do Urzędu Miejskiego w Łapach - odbędzie się czytanie Lokomotywy Juliana Tuwima przez Burmistrza oraz współpracowników. Następnie dzieci wyruszą na wycieczkę po urzędzie.

 

Relacja z wydarzenia:

Lubimy czytać!  XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Łapach

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy po raz kolejny włączyła się w realizację projektów inicjowanych m.in. przez Fundację ABC XXI "Cała Polska czyta dzieciom", których autorzy podkreślają kluczową rolę wczesnych kontaktów małego dziecka z książką

 i biblioteką.

Tegoroczna edycja trwała od 02.06 do 05.06, podczas której w głośnych i barwnych pochodach dzieci z łapskich placówek: Przedszkola Nr 1, Przedszkola Nr 2, Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 2 przechodziły ulicami miasta  przebrane za postaci bajkowe śpiewały piosenki i wykrzykiwały hasła: ,,Lubimy czytać!” i ,,Łapy czytają!”.

Końcowym etapem przemarszu był Urząd Miejski w Łapach. Podekscytowani uczestnicy przekroczyli jego próg i od razu zostali miło powitani przez panie pracujące w Urzędzie. Naszą przewodniczką była pani Urszula Romualdowska – pracownik Referatu ds. promocji. Dzieci wysłuchały utworu Juliana Tuwima ,,Lokomotywa” w interpretacji: Burmistrza Łap pana Wiktora Brzosko, zastępcy burmistrza pana Krzysztofa Gołaszewskiego, sekretarz gminy pani Urszuli Jabłońskiej oraz pani Urszuli Romualdowskiej. Następnie wyruszyły na wycieczką poznając poszczególne Działy i ich pracowników. W Urzędzie Stanu Cywilnego panie opowiedziały o tym jak przebiega ślub cywilny, każdy mógł przymierzyć łańcuch z orłem i kamieniami - insygnia władzy Urzędnika Stanu Cywilnego oraz wysłuchać Marsz Mendelsona.

Na pamiątkę pobytu w Urzędzie Miejskim uczestnicy zostali obdarowani łakociami                  i sympatycznymi wiatraczkami, które okazały się nie lada atrakcją.
 

 

Kalendarium kampanii
styczeń - sierpień 2019

Polecamy

Do czytania
od pierwszego dnia życia dziecka!

 

Drugi tom bestsellerowych opowiadań
o ważnych sprawach

15 opowiadań o tym,
co w życiu najważniejsze

 

Polska premiera
bestselleru "Goodnigt Moon"

Przygody Detektywa Blomkvista

Cytat miesiąca


 

Polityka prywatności
Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET