Jesteś tutaj    /   Książki polecane    /   Pierwsza Książka Mojego Dziecka    Drukuj

Patroni Honorowi

kampanii czytania
 

Biblioteka Narodowa

 

Instytut Książki

 

Polski Komitet Olimpijski

 

Kampanię społeczną

„Cała Polska czyta dzieciom”

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 Patronaty Fundacji

 

Projekt dla przedszkoli
„Magiczna moc bajek”
 

Fundacja Zaczytani.org

 


„Pierwsza Książka Mojego Dziecka”

PIERWSZA KSIĄŻKA MOJEGO DZIECKA

nowa edycja programu „Czytanie od urodzenia”

Fundacji „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”

Pierwsza Książka Mojego Dziecka - dostępna w sprzedaży dla każego w księgarni internetowej Bonito.pl!

Celem projektu „Pierwsza Książka Mojego Dziecka” (PKMD) jest uświadomienie młodym rodzicom, jak ważne dla prawidłowego rozwoju emocjonalnego, językowego i umysłowego dziecka jest codzienne czytanie mu od urodzenia. Bezpieczna więź z rodzicami jest podstawą zdrowego rozwoju, a dobra znajomość języka to klucz do sukcesu w szkole i w życiu, język jest bowiem podstawowym narzędziem myślenia, komunikacji z ludźmi, zdobywania wiedzy i uczestnictwa w kulturze. Według badań ekonomistów amerykańskich jeden dolar zainwestowany we wczesną edukację językową i czytelniczą zwraca się 10-krotnie. Rodziców nie należy zastępować w ich zadaniu uczenia dziecka języka, ale trzeba ich wspierać.
Z tą myślą Fundacja „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom” stworzyła pomoc dla rodziców - PIERWSZĄ KSIĄŻKĘ MOJEGO DZIECKA (PKMD) do czytania dzieciom od urodzenia.

Opis PKMD

Książka pn. „Pierwsza Książka Mojego Dziecka” (PKMD) zawiera informacje dot. mądrego wychowania dla dorosłych oraz zabawnie ilustrowane wiersze do czytania dzieciom od urodzeniu i stanowi swego rodzaju pierwszą wyprawką kulturalno-wychowawczą dla młodych rodziców oraz ich nowonarodzonego dziecka. Książka jest przedmiotem przyjaznym i bezpiecznym dla dziecka – ma grube kartki i miękką okładkę, zaokrąglone narożniki, jest nie tylko starannie wykonania, ale posiada zagwarantowany przez producenta certyfikat potwierdzony znaczkiem CE, że wykonana została zgodnie z normą europejską z bezpiecznych dla dziecka materiałów.

Koncepcja merytoryczna, wybrane utwory literackie oraz ilustracje PKMD zostały pozytywnie ocenione przez psychologów rozwojowych, pedagogów, literaturoznawców, humanistów i rodziców.  

W związku z ogromnym zapotrzebowaniem zgłaszanym przez rodziców, Fundacja w 2017 roku rozpoczyna we współpracy z firmą International Paper - POL Papiery Biurowe oraz internetową księgarnią Bonito.pl produkcję i dystrybucję Pierwszej Książki Mojego Dziecka (PKMD) na rynek.

Książka dostępna w sprzedaży wyłacznie w księgarni internetowej Bonito.pl: 

https://bonito.pl/k-1430521-pierwsza-ksiazka-mojego-dziecka

 

Czytajcie dziecku 20 minut dziennie. Codziennie! Tak, by pokochało czytanie!

Informacja prasowa o projekcie "Czytanie od urodzenia" i Pierwszej Książce  Mojego Dziecka

 

 Notka prasowa o Pierwszej Książce Mojego Dziecka (listopad 2017)

Strefa Rodzica

W Strefie Rodzica znajdą Państwo dodatkowe materiały dotyczące Pierwszej Książki Mojego Dziecka, a także szereg informacji na temat mądrego, świadomego rodzicielstwa.

 

Kolorowanki PKMD

W tej zkładce znajdą Państwo kolorowanki
z PIERWSZEJ KSIĄŻKI  MOJEGO DZIECKA  do wydruku 

Kołysanki i śpiewanki PKMD

W tej zakładce znajdą Państwo znane Wam z dzieciństwa kołysanki i śpiewanki

poprzednia strona 1 2 następna strona
Polityka prywatności
Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET