Jesteś tutaj    /   Kampania czytania CPCD    /   Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom    /   Radzyń Podlaski XV OTCD    Drukuj

Patroni Honorowi

kampanii czytania
 

Biblioteka Narodowa

 

Instytut Książki

 

Polski Komitet Olimpijski

 

Kampanię społeczną

„Cała Polska czyta dzieciom”

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 Patronaty Fundacji

 

Projekt dla przedszkoli
„Magiczna moc bajek”
 

Fundacja Zaczytani.org

 


Radzyń Podlaski

Data: 28 maja 2016 

Miejsce imprezy: Pływalnia Aqua-Miś MOSiR

ul. Generała Sikorskiego 15 a, 21-300 Radzyń Podlaski

Czas trwania imprezy: 10:00 – 14:00

Impreza otwarta

Organizator: 

Filia nr 1 i 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zenona Przesmyckiego; 83 352 80 04; www.mbpradzyn.pl

Elżbieta Topyła; filia2@mbpradzyn.pl

Opis wydarzeń: 

Czytamy i pływamy

W imprezie wezmą udział dzieci z Klubów Biblioteka Malucha, przedszkoli oraz radzyńskich szkół. Rozpoczynamy na Pływalni Aqua- Miś Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radzyniu Podlaskim w sobotnie przedpołudnie o godz. 10:00. Będziemy czytali utwory bardziej i mniej znanych polskich autorów: Jan Brzechwa, Julian Tuwim, Agnieszka Frączek, Agnieszka Stelmaszczyk, Zofia Stanecka i inni.

Przedstawiciele władz: Burmistrz Jerzy Rębek oraz vice Burmistrz Tomasz Stephan, Dyrektor MBP- Grażyna Kratiuk, Dyrektor MOSiR- Agnieszka Włoszek, członkowie DKK dla dzieci i dorosłych włączą się w czytanie najmłodszym. Dzięki współorganizatorowi Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji  uczestnicy akcji otrzymają bilety ulgowe na pływalnię.


Data: 2 czerwca 2016

Miejsce imprezy: Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Z. Przesmyckiego

ul. Spółdzielcza 8; 21-300 Radzyń Podlaski

Czas trwania: 10:00 - 11:30

Impreza otwarta

Organizator:

Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zenona Przesmyckiego; 83 352 80 04; www.mbpradzyn.pl

Opis wydarzeń: 

Baśniowy spacerek

W imprezie wezmą udział dzieci z Klubu Biblioteka Malucha, Filii nr 1 Przedszkola Miejskiego oraz Niepublicznego Przedszkola Kacperek. Wyruszymy spod biblioteki o godz. 10:00 z grupą maluchów z klubu Biblioteka Malucha przebranych za bajkowe postacie. Będziemy przemieszczali się po osiedlowych uliczkach zabierając do korowodu dzieci z przedszkoli oraz napotkanych spacerowiczów. Odwiedzimy miejsca najbardziej charakterystyczne na osiedlu, gdzie będą na nas czekali ich przedstawiciele, którzy przeczytają wierszyki polskich autorów: Burmistrz Miasta-Jerzy Rebek, Zakład Weterynaryjny „Hau-Miau”- Sozoniuk Dominika, Cukiernia Avanti – Kopiński Tadeusz, Bank Spółdzielczy – Szymonek Hanna, Radzyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa- Zbigniew Ostapowicz, Przychodnia Zdrowia – Kałuska Ewa, Sklep warzywny – Wronowska Małgorzata

Na placu przed biblioteką odbędzie się część podsumowująca imprezę, a mianowicie dzieci wraz z opiekunami z Klubu Biblioteka Malucha wykonają teatrzyki kukiełkowe i pacynkowe do wierszyków Jana Brzechwy (Projekt Na dobry początek- Bawimy  się z Brzechwą).

Zabawa przy muzyce zakończy Baśniowy spacerek.


Data: 3 i 4 czerwca 2016

Miejsce imprezy: 

Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Z. Przesmyckiego

ul. Spółdzielcza 8; 21-300 Radzyń Podlaski

Czas trwania: 18:00 – 6:00

Impreza składa się z dwóch części, w tym pierwsza jest otwarta, a druga impreza jest zamknięta.

Organizator: Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zenona Przesmyckiego; 83 352 80 04; www.mbpradzyn.pl

Opis wydarzeń:

Baśniowa Noc Bibliotek

W imprezie wezmą udział dzieci z klas IV-VI Szkoły Podstawowej nr 1 i 2, które są czytelnikami Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej, członkowie DKK dla dzieci i młodzieży oraz członkowie koła teatralnego Fruwadełka z Filii nr 1 MBP. Rozpoczynamy już w ciągu dnia- uczestnicy Nocy będą rozdawali zaproszenia małym mieszkańcom osiedla na Czytanie na Dobranoc, które odbędzie się przed biblioteką o godz. 19:00. Dzieci przebrane w stroje baśniowych postaci będą czytały maluchom fragmenty utworów charakteryzujące ich postać.

Na wieczorne czytanie zaprosimy również maluchy z klubu Biblioteka Malucha i okolicznych przedszkoli: Miejskiego i Niepublicznego Przedszkola Kacperek. Pierwszą część Baśniowej Nocy Bibliotek zakończy wspólne wykonanie piosenki akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Część druga imprezy jest zamknięta dla ok. 30 osób, rozpocznie się wspólną zabawą w rytm baśniowych utworów granych przez zaprzyjaźnionego muzyka biblioteki Jarosława Stefaniaka ze Szkoły Muzycznej YAMACHA. Po wyczerpującej zabawie przyjdzie czas na kolację a następnie zabawy i konkursy.

Nocne projekcje baśniowych adaptacji potrwają do białego rana.

Będzie ostatnia impreza zorganizowana w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. 

Polecamy

Drugi tom bestsellerowych opowiadań
o ważnych sprawach

15 opowiadań o tym,
co w życiu najważniejsze

 

Do czytania
od pierwszego dnia życia dziecka!

Polska premiera
bestselleru "Goodnigt Moon"

Cytat miesiąca

Czytać to bardziej żyć,
to żyć intensywniej. 

Carlos Ruiz Zafón, Cień wiatru
 

Polityka prywatności
Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET