Jesteś tutaj    /   Kampania czytania CPCD    /   Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom    /   XIV OTCD    /   Sekret Eleonory    Drukuj

Patroni Honorowi

kampanii czytania
 

Biblioteka Narodowa

 

Instytut Książki

 

Polski Komitet Olimpijski

 

Kampanię społeczną

„Cała Polska czyta dzieciom”

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 Patronaty Fundacji

Ogólnopolski Cykl Pikników -  MyMamy.pl  
 

Film na podstawie książki 
A. Onichimowskiej „Dzień czekolady”

W kinach od 31 maja!
 

Fundacja Zaczytani.org

 


Film „Sekret Eleonory” dla bibliotek biorących udział w akcji „Noc Bibliotek”!

Wszystkie biblioteki biorące udział w akcji „Noc Bibliotek” będą mogły otrzymać bezpłatny dostęp do filmu animowanego dla dzieci pt. „Sekret Eleonory” i zorganizować projekcję filmu dla swoich czytelników! Dostęp do filmu jest możliwy dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości!

Możliwość pobrania udostępnionego filmu będą mogły otrzymać biblioteki, które zarejestrowały (lub zarejestrują) udział w akcji „Noc Bibliotek”, za pomocą formularza dostępnego na stronie http://formularz.nocbibliotek.org/. Projekcję filmu będzie można zorganizować w okresie od 30 maja do 6 czerwca br., czyli w czasie „Nocy Bibliotek” oraz XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Do odtworzenia filmu potrzebny jest komputer, a do pobrania go niezbędne będzie łącze internetowe. Szczegółowe informacje o tym, skąd i w jaki sposób pobrać film, będą wysyłane mailem na adresy bibliotek podane podczas rejestracji w formularzu. Wraz z filmem zostanie też  udostępniony scenariusz warsztatów dla dzieci.

Uwaga! Przekazywanie kodu dostępu do filmu „Sekret Eleonory” instytucjom niezgłoszonym do akcji „Noc Bibliotek” lub osobom prywatnym, a także publiczne wyświetlanie pobranego filmu przed 30 maja i po 6 czerwca br. będzie nielegalne.

Film „Sekret Eleonory”, w reżyserii Dominique Monfery, to historia Nathaniela i wyjątkowej biblioteki, w której mieszkają postacie z bajek. To film o odwadze, pokonywaniu trudności i wierze we własne siły, piękna animacja, która opowiada o magii płynącej z baśni i bajek i w ciekawy sposób zachęca, by czytać książki. Film przeznaczony jest dla widzów od lat 6.

Opis filmu dostępny jest na stronie: http://kinodzieci.pl/program/filmy/#sekret-eleonory

Zachęcamy do obejrzenia zwiastuna filmu:

Polityka prywatności
Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET