Jesteś tutaj    /   Kampania czytania CPCD    /   Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom    /   Szczecin XV OTCD    Drukuj

Patroni Honorowi

kampanii czytania
 

Biblioteka Narodowa

 

Instytut Książki

 

Polski Komitet Olimpijski

 

Kampanię społeczną

„Cała Polska czyta dzieciom”

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 Patronaty Fundacji

 

Projekt dla przedszkoli
„Magiczna moc bajek”
 

Fundacja Zaczytani.org

 


Szczecin

Data: 30 maja - 5 czerwca 2016

Miejsce imprezy: Klub Czytających Rodzin MOLIKI organizuje imprezy w Szczecinie i okolicach: Warszewo, Szkoła Podstawowa nr 7; 04.06.2016 Warszewo, ul. Szczecińska 12 (budynek Rady Osiedla Warszewo)  

Czas trwania: godziny 9:00 - 17:00 (czas ruchomy)

Część imprez otwarta, a część zamknięta.

Organiztor: 

Klub Czytających Rodzin MOLIKI przy SP7

Sylwia Osowska, Tel 503-87-87-04, e- mail: Sylwiaosowska6@wp.pl 

Opis wydarzeń:

30.05- 03.06.2016, Warszewo, Szkoła Podstawowa nr 7

Przyjechała do szkoły LOKOMOTYWA. W Sp7 rozpoczynamy XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. W związku z tym każda klasa w tym dniu przeczyta wspólnie i głośno wiersz Juliana Tuwima „LOKOMOTYWA”. Do przeczytanego utworu uczniowie stworzą ilustracje konkursowe i odpowiadają na pytania konkursowe. Przez cały tydzień realizujemy „CZYTANIE Z DEDYKACJĄ” zatem w kolejności: *Pani Dyrektor czyta dzieciom * DEDYKACJE OD RODZICÓW NA DZIEŃ DZIECKA *DEDYKACJA OD SENSEJA (Sensej Paweł Karpow, mistrz karate). *RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM *DEDYKACJA OD HARCERZY (drużynowa Patrycja Banas / 113DH Ogniki)

*Dedykacja od Radia Szczecin (Joanna Skonieczna) *spotkanie czytelnicze z przewodnikiem (p. Małgorzata Duda). Ponadto spotkania czytelnicze w pobliskiej bibliotece, wyjście do Radia Szczecin (tym razem to nasze dzieci idą z dedykacją dla Radia), czytanie z robotami. W szkole realizowane będą przerwy z książką - PRZERWA Z KSIĄŻKĄ - zamiast biegania chwila czytania. W bibliotece szkolnej i w klasach odbędą się zajęcia czytelnicze. Rodzinne Czytanie - Dzień Rodziny (wybrane grupy) - improwizowany występ dzieci oraz rodziców. Gazetki tematyczne, wystawa plastyczna dzieci. Prowadzone konkursy literackie i plastyczne.

04.06.2016 Warszewo, ul. Szczecińska 12 (Rada Osiedla Warszewo) spotkanie czytelnicze z Pchłą Szachrajką. Czytania i zabawy tematyczne. 

Polecamy

Drugi tom bestsellerowych opowiadań
o ważnych sprawach

15 opowiadań o tym,
co w życiu najważniejsze

 

Do czytania
od pierwszego dnia życia dziecka!

Polska premiera
bestselleru "Goodnigt Moon"

Cytat miesiąca

Czytać to bardziej żyć,
to żyć intensywniej. 

Carlos Ruiz Zafón, Cień wiatru
 

Polityka prywatności
Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET