Jesteś tutaj    /   Kampania czytania CPCD    /   Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom    /   Szczecin XV OTCD    Drukuj

Patroni Honorowi

kampanii czytania
 

Biblioteka Narodowa

 

Instytut Książki

 

Polski Komitet Olimpijski

 

Kampanię społeczną

„Cała Polska czyta dzieciom”

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 Patronaty Fundacji

Ogólnopolski Cykl Pikników -  MyMamy.pl  
 

Film na podstawie książki 
A. Onichimowskiej „Dzień czekolady”

W kinach od 31 maja!
 

Fundacja Zaczytani.org

 


Szczecin

Data: 30 maja - 5 czerwca 2016

Miejsce imprezy: Klub Czytających Rodzin MOLIKI organizuje imprezy w Szczecinie i okolicach: Warszewo, Szkoła Podstawowa nr 7; 04.06.2016 Warszewo, ul. Szczecińska 12 (budynek Rady Osiedla Warszewo)  

Czas trwania: godziny 9:00 - 17:00 (czas ruchomy)

Część imprez otwarta, a część zamknięta.

Organiztor: 

Klub Czytających Rodzin MOLIKI przy SP7

Sylwia Osowska, Tel 503-87-87-04, e- mail: Sylwiaosowska6@wp.pl 

Opis wydarzeń:

30.05- 03.06.2016, Warszewo, Szkoła Podstawowa nr 7

Przyjechała do szkoły LOKOMOTYWA. W Sp7 rozpoczynamy XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. W związku z tym każda klasa w tym dniu przeczyta wspólnie i głośno wiersz Juliana Tuwima „LOKOMOTYWA”. Do przeczytanego utworu uczniowie stworzą ilustracje konkursowe i odpowiadają na pytania konkursowe. Przez cały tydzień realizujemy „CZYTANIE Z DEDYKACJĄ” zatem w kolejności: *Pani Dyrektor czyta dzieciom * DEDYKACJE OD RODZICÓW NA DZIEŃ DZIECKA *DEDYKACJA OD SENSEJA (Sensej Paweł Karpow, mistrz karate). *RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM *DEDYKACJA OD HARCERZY (drużynowa Patrycja Banas / 113DH Ogniki)

*Dedykacja od Radia Szczecin (Joanna Skonieczna) *spotkanie czytelnicze z przewodnikiem (p. Małgorzata Duda). Ponadto spotkania czytelnicze w pobliskiej bibliotece, wyjście do Radia Szczecin (tym razem to nasze dzieci idą z dedykacją dla Radia), czytanie z robotami. W szkole realizowane będą przerwy z książką - PRZERWA Z KSIĄŻKĄ - zamiast biegania chwila czytania. W bibliotece szkolnej i w klasach odbędą się zajęcia czytelnicze. Rodzinne Czytanie - Dzień Rodziny (wybrane grupy) - improwizowany występ dzieci oraz rodziców. Gazetki tematyczne, wystawa plastyczna dzieci. Prowadzone konkursy literackie i plastyczne.

04.06.2016 Warszewo, ul. Szczecińska 12 (Rada Osiedla Warszewo) spotkanie czytelnicze z Pchłą Szachrajką. Czytania i zabawy tematyczne. 

 

Kalendarium kampanii
styczeń - sierpień 2019

Polecamy

Do czytania
od pierwszego dnia życia dziecka!

 

Drugi tom bestsellerowych opowiadań
o ważnych sprawach

15 opowiadań o tym,
co w życiu najważniejsze

 

Polska premiera
bestselleru "Goodnigt Moon"

Przygody Detektywa Blomkvista

Cytat miesiąca


 

Polityka prywatności
Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET