Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   XVI Ogólnopolski Tygodzień Czytania Dzieciom    Drukuj

Kampanię „Cała Polska czyta dzieciom” w roku Jubileuszu 15-lecia dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 


XVI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

W dniach 3 – 10 czerwca 2017 r. odbędzie się XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (XVI OTCD), pod hasłem „CZYTANIE ZBLIŻA”

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Co roku, Tydzień Czytania mobilizuje do aktywnej promocji czytelnictwa ponad 9240 wolontariuszy kampanii czytania oraz placówki, instytucje i społeczeństwo w całym kraju. W wielu miejscowościach Tydzień Czytania Dzieciom jest od lat stałym, i często jedynym, dużym wydarzeniem kulturalnym z udziałem lokalnych osobistości, władz samorządowych i mediów. Wypełniają go tysiące imprez czytelniczych, bajkowe parady i festyny, spotkania z autorami książek, konkursy literackie i plastyczne związane z lekturami oraz przedstawienia i zabawy inspirowane literaturą dziecięcą.

Oficjalna inauguracja XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom z udziałem autorów książek dla dzieci i znanych aktorów odbędzie się podczas Nocy Bibliotek, 3 czerwca w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI, przy ulicy Tynieckiej w Warszawie. (Program wydarzenia)

Zachęcamy wszystkich Liderów i Koordynatorów do zgłaszania nam wydarzeń, które odbędą się w ramach XVI OTCD w Waszych miejscowościach. Najciekawsze zapowiedzi zostaną umieszczone na stronie internetowej Fundacji oraz udostępnione partnerom medialnym XVI OTCD. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ

Wysyłka plakatów na XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Już niedługo rozpoczniemy wysyłkę plakatów do zarejestrowanych Liderów i Koordynatorów kampanii czytania. Osoby zainteresowane organizowaniem akcji czytelniczych w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom zapraszamy do Wypełnienia formularza.

Inauguracja XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom i III Nocy Bibliotek

Spotkania z najlepszymi autorami książek dla dzieci i młodzieży, warszaty detektywistyczne, warszaty z mixowania utworów prowadzone przez MC z prawdziwego zdarzenia, kino dla najmłodszych i wiele, wiele innych już 3 czerwca w Bibliotece Multimedialnej dla Dzieci i Młodzieży przy ulicy Tynieckiej 40.

 

Polecamy

25% rabatu na książki:
"Wszystkie dzieci są zdolne"
"Cyfrowa demencja"
"Poza dobrem i złem"

25% rabatu
na „Wychowywanie chłopców"
S. Biddulpha

Książka Ireny Koźmińskiej i Elżbiety Olszewskiej pt. "Wychowanie przez czytanie"

PatronatyProjekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET