Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom    Drukuj

Patroni Honorowi

kampanii czytania
 

Biblioteka Narodowa

 

Instytut Książki

 

Polski Komitet Olimpijski

 

Kampanię społeczną

„Cała Polska czyta dzieciom”

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 Patronaty Fundacji

 

Projekt dla przedszkoli
„Magiczna moc bajek”
 

Fundacja Zaczytani.org

 


XVI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

W dniach 3 – 10 czerwca 2017 r. odbył się XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (XVI OTCD), pod hasłem „CZYTANIE ZBLIŻA”

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Co roku, Tydzień Czytania mobilizuje do aktywnej promocji czytelnictwa ponad 9240 wolontariuszy kampanii czytania oraz placówki, instytucje i społeczeństwo w całym kraju. W wielu miejscowościach Tydzień Czytania Dzieciom jest od lat stałym, i często jedynym, dużym wydarzeniem kulturalnym z udziałem lokalnych osobistości, władz samorządowych i mediów. Wypełniają go tysiące imprez czytelniczych, bajkowe parady i festyny, spotkania z autorami książek, konkursy literackie i plastyczne związane z lekturami oraz przedstawienia i zabawy inspirowane literaturą dziecięcą.

Oficjalna inauguracja XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom z udziałem autorów książek dla dzieci i znanych aktorów odbyła się podczas Nocy Bibliotek, 3 czerwca w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI, przy ulicy Tynieckiej w Warszawie. (Program wydarzenia)

 

Inauguracja XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom i III Nocy Bibliotek

Spotkania z najlepszymi autorami książek dla dzieci i młodzieży, warszaty detektywistyczne, hip-hopowe warszaty z tworzenia tekstów prowadzone przez MC Miksera, kino dla najmłodszych i wiele, wiele innych czekało na Was 3 czerwca w Bibliotece Multimedialnej dla Dzieci i Młodzieży przy ulicy Tynieckiej 40a.

ZOBACZ FOTORELACJĘ Z IMPREZY TUTAJ

XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom – wysyłka plakatów i formularz zgłaszania imprez czytelniczych

Zachęcamy wszystkich Liderów i Koordynatorów oraz osoby niezarejestrowane, zainteresowane organizacją obchodów XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w swoich placówkach do zgłaszania nam wydarzeń, które odbędą się w ramach XVI OTCD w Waszych miejscowościach. 

Wydarzenia w ramach XVI OTCD

Zapraszamy do oglądania fotorelacji z imprez organizowanych w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom (XVI OTCD)

 

Polecamy

Drugi tom bestsellerowych opowiadań
o ważnych sprawach

15 opowiadań o tym,
co w życiu najważniejsze

 

Do czytania
od pierwszego dnia życia dziecka!

Polska premiera
bestselleru "Goodnigt Moon"

Cytat miesiąca

Czytać to bardziej żyć,
to żyć intensywniej. 

Carlos Ruiz Zafón, Cień wiatru
 

Polityka prywatności
Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET