Jesteś tutaj    /   Konkurs im. Astrid Lindgren    /   II edycja    /   Ogłoszenie wyników II edycji konkursu    Drukuj

Patroni Honorowi

kampanii czytania
 

Biblioteka Narodowa

 

Instytut Książki

 

Polski Komitet Olimpijski

 

Kampanię społeczną

„Cała Polska czyta dzieciom”

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 Patronaty Fundacji

Ogólnopolski Cykl Pikników -  MyMamy.pl  
 

Film na podstawie książki 
A. Onichimowskiej „Dzień czekolady”

W kinach od 31 maja!
 

Fundacja Zaczytani.org

 


 

Wywiad z laureatem Grand Prix II Konkursu Literackiego im. A. Lindgren 
przeprowadzony przez prof. Grzegorza Leszczyńskiego, członka Jury konkursu


II Konkurs Literacki im. Astrid Lindgren rozstrzygnięty.
Nagrodzone książki będą miały swoją premierę na najbliższych Targach Książki Dziecięcej w Poznaniu.


7 czerwca 2010 roku w Bibliotece Głównej m. st. Warszawy Jury konkursu
 w składzie:

Prof. Joanna Papuzińska - Przewodnicząca Jury
Dr Grzegorz Leszczyński - Członek Jury
Joanna Pijewska z Wydawnictwa Literatura 
Anna Sójka -Leszczyńska z Wydawnictwa Publicat,
Beata Żmichowska z Wydawnictwa Stentor, 
Irena Koźmińska - Fundacja ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom
Elżbieta Olszewska - Fundacja ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom

ogłosiło wyniki II Konkursu literackiego im. Astrid Lindgren.

Grand Prix w II Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren zdobył Marcin Szczygielski za książkę pt. "Czarny Młyn".


Marcin Szczygielski uhonorowany Grand Prix za książkę "Czarny młyn" 
fot. Krzysztof Wojciewski

 


Pozostałe nagrody i wyróżnienia:

W kategorii 0-6 lat:

• Nie przyznano I nagrody 
• II nagroda dla książki "Misiostwo świata" Grzegorza Janusza 
• III nagroda dla książki "Biuro zagubionych zabawek" Iwony Czarkowskiej
oraz 
• Wyróżnienie dla książki "Misiek, co Ty opowiadasz?" Katarzyny Majgier 
• Wyróżnienie dla książki "Przygody królewny Florentynki" Katarzyny Ziemnickiej

W kategorii 6-10 lat:
• I nagroda dla książki "Masło przygodowe" Barbary Stenki 
• II nagroda dla książki "Lenka, Fryderyk i podróże" Olgi Masiuk 
• III nagroda dla książki "Pamiętnik grzecznego psa" Katarzyny Terechowicz 
i Wojciecha Cesarza
oraz 
• Wyróżnienie dla książki "Łopianowe pole" Katarzyny Ryrych

W kategorii 10-14 lat:
Przyznano dwie pierwsze nagrody ex aequo.
• I nagroda "Czarny Młyn" Marcina Szczygielskiego 
• I nagroda "Wyspa mojej siostry" Katarzyny Ryrych 
• II nagroda dla książki "Ela-Sanela" Katarzyny Pranić 
• III nagroda dla książki "A niech to czykolada!" Pawła Beręsewicza
 


Biogramy laureatów
Lista książek dostrzeżonych 


 

          
   
 

 

Kalendarium kampanii
styczeń - sierpień 2019

Polecamy

Do czytania
od pierwszego dnia życia dziecka!

 

Drugi tom bestsellerowych opowiadań
o ważnych sprawach

15 opowiadań o tym,
co w życiu najważniejsze

 

Polska premiera
bestselleru "Goodnigt Moon"

Przygody Detektywa Blomkvista

Cytat miesiąca

Czytamy książki, 
aby dowiedzieć się, 
kim jesteśmy 
i kim możemy się stać.

Ursula Le Guin

Polityka prywatności
Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET